احصل على عرض سعر مجاني الآن!
مستشعر تدفق المياه F9 لماكينات القهوة وموزعات المياه
The flow sensor is based on the traditional rotorstructure, flow rate range from 0.L/M to 3L/Min.
شارك هذه الصفحة
F9 Water Flow Sensor
The flow sensor is based on the traditional rotorstructure, flow rate range from 0.L/M to 3L/Min.
Ritor flow sensors are available with multi choice of mounting base, simple structure and high reliability, Thin, light weight and low price, Tough structure against high water pressure lt typical used in Coffee machine, Drinking machine .Initial output frequency setting is optional.


Specification
| Electrical connection | 3Pin(customizable) |
| Connection | G1/2 Screw or Quick snap |
| Flow rate Range | 0.1L/Min to3L/Min |
| Power Supply | DC4.75V-DC5.25V |
| Current load free | 4mA |
| Output | Pulse (5V with 50% Duty cycle) |
| Max Operating Pressure | 8Bar(@25 C) |
| Working Tempreature | +4℃ to +45℃ |
| Durability | 1,000 Hours(Continuously) |
| Characteristic line formula | f=28Q-4 customizable |
المنتجات ذات الصلة











